sobota, 10 stycznia 2015

Licheń - Sanktuarium Maryjne

W zeszłym roku w czerwcu odwiedziłem Sanktuarium Maryjne w Licheniu. Byłem to już kilkanaście lat wcześniej, jak jeszcze Sanktuarium było w początkowej fazie budowy. A teraz możne je podziwiać z wielkim zachwytem, ogrom budowli robi wrażenie, tak jak wewnętrzne windy. Przepych i jeszcze raz przepych, wszystko wykonane ze smakiem, droga na Golgotę jest bardzo wzruszająca, a mieszkanie, w którym przebywał Jan Paweł II jest przepięknie zachowane. Zwiedzanie proponuję rozpocząć od samego rana, ponieważ później naprawdę jest tłoczno. Warto odwiedzić to miejsce. 






















wtorek, 6 stycznia 2015

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli, który przeszedł przez ulice Poznania to uroczystość katolicka obchodzona w dniu 6 stycznia z okazji Święta Trzech Króli. Śpiewając kolędę ,,Mędrcy świata, monarchowie, Gdzie śpiesznie dążycie?..." wspólnie z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem szliśmy na Stary Rynek do stajenki, po drodze mijaliśmy diabła zionącego ogniem, anioły, legionistów i Heroda. Mimo zimna, warto było uczestniczyć w orszaku. 



























sobota, 3 stycznia 2015

Zwierzęce nazwy sklepów

Mam jeszcze kilka tematów z zeszłego roku, jednym z nich są sklepy o nazwach zwierząt. Do kompletu wszechobecnej Biedronki i Żabki brakuje tylko Mrówki, ale nadrobię to wkrótce ;-)