W minionym tygodniu wybrałem się w podróż służbową do Włocławka, droga fajna. Z Poznania autostradą, potem trasa szybkiego ruchu do Gniezna (niecałe pół godzinki drogi, więc nic tylko zwiedzać katedrę) i dalej przez Kruszwicę (oczywiście nie omieszkałem pstryknąć paru fotek Mysiej wieży) aż do miasta położonego nad Wisłą. Po załatwieniu kilku spraw wybrałem się na zwiedzanie. Najpierw kilka fotek starym zabudowaniom a potem już tylko on, czyli piękny stalowy most na Wiśle, który robi naprawdę duże wrażenie.
A teraz trochę szczegółów: most im. Edwarda Śmigłego-Rydza wybudowany został w 1937r a wyremontowany w roku 2008, łączy Śródmieście z Zawiślem a jego nazwa pochodzi od honorowego obywatela miasta Włocławek. Najważniejsze parametry mostu to: 620 metrów długości, 9 metrów szerokości, posiada on konstrukcję stalową kratownicową.Oglądajcie i podziwiajcie tą piękną konstrukcję.




















































