niedziela, 21 kwietnia 2013

Most na Wiśle we Włocławku

W minionym tygodniu wybrałem się w podróż służbową do Włocławka, droga fajna. Z Poznania autostradą, potem trasa szybkiego ruchu do Gniezna (niecałe pół godzinki drogi, więc nic tylko zwiedzać katedrę) i dalej przez Kruszwicę (oczywiście nie omieszkałem pstryknąć paru fotek Mysiej wieży) aż do miasta położonego nad Wisłą. Po załatwieniu kilku spraw wybrałem się na zwiedzanie. Najpierw kilka fotek starym zabudowaniom a potem już tylko on, czyli piękny stalowy most na Wiśle, który robi naprawdę duże wrażenie.
A teraz trochę szczegółów:  most im. Edwarda Śmigłego-Rydza wybudowany został w 1937r a wyremontowany w roku 2008, łączy Śródmieście z Zawiślem a jego nazwa pochodzi od honorowego obywatela miasta Włocławek. Najważniejsze parametry mostu to: 620 metrów długości, 9 metrów szerokości, posiada on konstrukcję stalową kratownicową.Oglądajcie i podziwiajcie tą piękną konstrukcję.

 
 

czwartek, 11 kwietnia 2013

Stary dom - Poznań ul. Żmigrodzka

Dzisiaj zamieszczam kolejne zdjęcia z cyklu zapomniane miejsca, są nimi ujęcia starych ruin domu, który znajduje się w Poznaniu przy ulicy Żmigrodzkiej. 

 

środa, 10 kwietnia 2013

Stary dom - Przeźmierowo

Podążając ścieżkami zapomnianych miejsc natrafiłem na ruiny małego domku, który znajduje się w Przeźmierowie przy ulicy Akacjowej. Wypatrzyłem ten domek już dawno temu, ale jakoś nie miałem okazji go uwiecznić, aż w końcu mi się to udało. A już jutro kolejne zapomniane miejsce.

sobota, 6 kwietnia 2013

Gdańsk - inaczej

Gdańsk, mmm przepiękne miasto,  ja miałem przyjemność po raz kolejny tam być. Oczywiście napstrykałem dość dużo fotek, ale zamieszczam tylko kilka, takich trochę innych niż te pocztówko-pamiątkowe. 

wtorek, 2 kwietnia 2013

Bobrowa - stare zabudowania

Bobrowa to wieś w województwie podlaskim oddalona 15 km od Białegostoku i tam właśnie dwa tygodnie temu miałem przyjemność być, oczywiście nie omieszkałem trochę pospacerować aby uwiecznić kilka domków. Tak jak wcześnie wspominałem rozpoczynam poszukiwania starych domów a kilka mam już na oku, wiec niech już przyjdzie ta wiosna !!!