W dniach 12-14 lipca w Baborówku koło Szamotuł odbył się festiwal jeździecki, na który wybrałem się w niedzielne popołudnie. Na festiwalu, oprócz skoków przez przeszkody można było podziwiać także tresurę psów (no może bardziej wyścigi) i pokazy zaprzęgów. Impreza bardzo udana, zwłaszcza, że międzynarodowa. Obok parkury, gdzie odbywały się zawody mieści się piękny (no może przesadziłem z tą pięknością) pałac, o którym napiszę w kolejnym poście.
czwartek, 18 lipca 2013
niedziela, 14 lipca 2013
Mała elektrownia wodna w Pelplinie
I znów Pelplin, nieopodal bazyliki znajduje się małą elektrownia wodna, którą oczywiście nie mogłem ominąć. Elektrownia mieści się nad rzeką Wierzyca.
poniedziałek, 8 lipca 2013
Góra Jana Pawła II w Pelplinie
Wcześniej widzieliście Bazylikę w Pelplinie, ale będąc w tym mieście nie można odwiedzić kolejnego ważnego miejsca, a mianowicie Góry Jana Pawła II. Mieści się ona przy wjeździe do Pelplina, jest to miejsce, gdzie nasz Papież w dniu 6 czerwca 1999r. celebrował mszę świętą. Pielgrzymki do dnia dzisiejszego tu przybywają gdzie podziwiać mogą ogromny 33 metrowy krzyż, który w nocy jest podświetlany, a w dzień poprzez obłożenie go stalową nierdzewna blachą odbija promienie słoneczne. Z pod stóp krzyża można podziwiać piękna panoramę miasta.
niedziela, 7 lipca 2013
Bazylika Katedralna w Pelplinie
W miniony piątek byłem w Pelplinie i korzystając z okazji zwiedziłem to ładne miasto, a przede wszystkim ogromną Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jest to zabytek z okresu XII-XIV wieku. W świątyni znajduje się kilkadziesiąt ołtarzy a największy to Ołtarz Główny z relikwiarzem, który otwierany jest tylko raz w roku (w Uroczystość Wszystkich Świętych).
wtorek, 2 lipca 2013
Piknik szybowcowy w Lesznie
W Lesznie po raz siódmy odbył się Piknik szybowcowy pod hasłem ,,Leszno rozwiń skrzydła". Lotnisko w Lesznie to największe lotnisko szybowcowe w Europie. Impreza udana, choć muszki dały się we znaki. Co do szybowców to na niebie ich nie widziałem, tylko na terenie lotniska. Największym wydarzeniem były pokazy Zespołu Akrobacyjnego Sił Powietrznych ,,Orliki", było na co popatrzeć.
Subskrybuj:
Posty (Atom)












































