Orszak Trzech Króli, który przeszedł przez ulice Poznania to uroczystość katolicka obchodzona w dniu 6 stycznia z okazji Święta Trzech Króli. Śpiewając kolędę ,,Mędrcy świata, monarchowie, Gdzie śpiesznie dążycie?..." wspólnie z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem szliśmy na Stary Rynek do stajenki, po drodze mijaliśmy diabła zionącego ogniem, anioły, legionistów i Heroda. Mimo zimna, warto było uczestniczyć w orszaku.
wtorek, 6 stycznia 2015
sobota, 3 stycznia 2015
Zwierzęce nazwy sklepów
Mam jeszcze kilka tematów z zeszłego roku, jednym z nich są sklepy o nazwach zwierząt. Do kompletu wszechobecnej Biedronki i Żabki brakuje tylko Mrówki, ale nadrobię to wkrótce ;-)
piątek, 2 stycznia 2015
Sylwester 2014
Witam wszystkich w Nowym 2015 Roku. Chciałem bardzo podziękować osobom, które tu zaglądają i życzyć samych słonecznych dni oraz powodzenia w realizacji swoich planów. Mam nadzieję, że kolejny rok przyniesie znów kilka tematów to obfotografowania i przedstawienia ich Wam.
Poniżej kilka zdjęć z mojej Sylwestrowej nocy.
Pozdrawiam.
wtorek, 16 grudnia 2014
Lodowe rzeźby
Rzeźby lodowe, które miałem przyjemność oglądać w miniony weekend na Starym Rynku pojawiły się tam już po raz dziewiąty. Wcześniej obejrzałem ,,prawdziwego" świętego Mikołaja, który gościł w naszym mieście prosto z Laponii. Całe miasto gotowe jest już na nadchodzące święta.
Subskrybuj:
Posty (Atom)






