piątek, 15 lutego 2013

13 - szczęście czy fatum



Mamy rok 2013 więc naszła mnie myśl aby sprawdzić z czym kojarzy się ta liczba i gdzie może występować, dlatego też popstrykałem kilka fotek. A to czy liczba ,,13” czy jest szczęśliwa, czy jednak pechowa to już chyba każdy sam wie, jedni się jej boją a i inni nie zwracają na nią uwagi. Faktem jest, że boimy się piątku 13, nie chcemy 13 numerków w kolejkach, można tak mnożyć różne sytuacje. Nie wiadomo skąd bierze się strach przed liczbą 13? Przytoczę niektóre z teorii, które tłumaczą pech lub szczęście jakie niesie ze sobą ,,trzynastka”.

Liczba 13 wzbudzała strach już w Babilonie
W Babilonie stworzony został system wielokrotności liczy 12, w związku z rozwojem systemu rachunkowego tuzin stał się symbolem doskonałości i całości, liczba 13 zaś budziła strach i niepokój.

Symbol nieszczęścia w chrześcijaństwie
W wierze chrześcijańskiej 13 symbolizuje zło. Odwołując się do Ostatniej Wieczerzy, w której uczestniczyło 13 mężczyzn w której to trzynastą osobą siedzącą przy stole był Judasz - zdrajca, który wydał Jezusa, dlatego też od tego wydarzenia liczba 13 wywołuje u chrześcijan negatywne skojarzenia.

Papież Jan Paweł II.
Niektórzy zwolennicy teorii liczby 13 kojarzą śmierć Naszego Papieża, poprzez wyliczenia jego wieku tj. 85 lat = 8+5=13 oraz godzinę jego zgonu tj. 21:37 = 2+1+3+7=13.

Tylko w Egipcie nie przejmowali się 13
W Egipcie narodziła się teoria zaprzeczająca, jakby liczba 13 przynosiła pecha, w wyobrażeniach Egipcjan do nieba prowadziła mistyczna drabina z dwunastoma szczeblami wiedzy a ostatni trzynasty stopień był uwieńczeniem żywotu ludzkiego i prowadził do życia wiecznego. Egipcjanie nie bali się trzynastego szczebla, czyli śmierci, w pokorze oczekiwali nadejścia końca, a liczbę 13 uznawali za szczęśliwą.

Podsumowując myślę, że chyba każdy sam musi określić sobie znaczenie trzynastki, czy jest liczba magiczną, zabobonem, czy po prostu zwykłą liczbą po występującą po dwunastej a wyliczanki sumująco-odejmująco służą chyba lekkiej manipulacji, ale każdy wierzy w co wierzy. Miejmy nadzieję, że rok 2013 przyniesie same miłe dni.

A oto kilka zdjęć gdzie znalazłem tą ,,magiczną 13-tkę” m.in. w kalendarzu, dacie, numerze rejestracyjnym, numerze domu, grze, w książkach i innych. 

...data...
...numer domu...
...adres...
...numer boczny...
...rejestracja...
...temperatura...
...cena...
...ważność...
...ilość kilometrów...
...skrzynka...
...cień...
...gra...
...strona...
...artykuł...
...punkt...
...paragraf...
...działanie...
...czas...
...zegarek...
...kalendarz...

wtorek, 15 stycznia 2013

Targi Ślubne Poznań 2013 (studio prestige)



W niedzielę 13 stycznia spotkała mnie niebywała okazja popstrykania kilku fotek na tegorocznych targach Ślubnych, a to wszystko dzięki uprzejmości mojej koleżance Sonii, która jest właścicielką studia fryzjersko-kosmetycznego PRESTIGE.




Na miejscu w studiu znajdziecie przemiłą atmosferę i profesjonalne podejście do pracy w zakresie fryzjerstwa i kosmetyki, każdy powinien tam pójść, aby po wyjściu poczuć się pewnym siebie, innym, odmienionym, bo przecież każdy chce wyglądać lepiej dla siebie i oczywiście dla innych.
Serdecznie polecam to studio, dokładne informacje znajdziecie na stronie www.studio-prestige.net
A teraz popatrzcie co działo się na targach.