sobota, 19 października 2013

Jezioro Kociołek

Jezioro ,,Kociołek" to jezioro polodowcowe znajdujące się w Rezerwacie Przyrody Wielkopolskiego Parku Narodowego, w okolicach Mosiny, jego powierzchnia to 8,5 ha, a  głębokość to 8 m. Misa jeziora została wydrążona przez kamienie poruszane wirującą wodą w rzece podlodowcowej. Wokół jeziora dużo jest 200 letnich sosen zwyczajnych i dębów, w wielu miejscach widać ślady życia bobrów.
Tyle wiadomości, a teraz moje spostrzeżenia. Nad jeziorko wybrałem się z kumplem, no wiadomo razem raźniej, zwłaszcza, że pojechaliśmy tam o godz 7.00 i to w niedzielę. Planowaliśmy to już wcześniej z wielkim zapałem, a jak zbliżał się czas wyjazdu szukaliśmy jakichkolwiek argumentów żeby to przełożyć. Koniec końców pojechaliśmy, było dość chłodno, ale samo oczekiwanie na ładne widoki ,,bezcenne". No niestety, pora jak na ładniejsze fotki była już trochę za późna, chyba musielibyśmy tam być godzinę wcześniej żeby uchwycić mgiełkę nad jeziorkiem, tylko że to była niedziela, a w niedzielę wiadomo chce się pospać ;-)
.

niedziela, 1 września 2013

Poznański Szybki Tramwaj - otwarcie nowego odcinka trasy PST

Ostatni weekend przez rozpoczynającym się rokiem szkolnym (fajnie byłoby się cofnąć w szkolne czasy) był bardzo ciekawy. W piętek Tor Poznań i wyścigi zabytkowych aut, a dzisiaj czyli 1 września odbyło się otwarcie nowego odcinka PST (czyli Poznańskiego Szybkiego Tramwaju) od Mostu Teatralnego do Dworca Zachodniego. Parada tramwajowa rozpoczęła się o godz. 10.00 na Pętli na Piątkowie i stamtąd jeden za drugim ruszyły do Dworca Zachodniego. Na dworcu czekała orkiestra, Prezydent Poznania, tort no i oczywiście cała masa ludzi. Miło było przejechać się starymi modelami: ,,trumną", ,,ogórkiem" czy ,,enką".