Dzisiaj zamieszczam inne fotki niż wszystkie ponieważ od piątku mamy
nowego domownika, a jest nim mały kotek o imieniu Bezik. Bezik dlatego,
że wygląda jak mała beza (chodzi oczywiście o kolor). Na razie wszyscy się do siebie przyzwyczajamy,
ale jesteśmy pozytywnie nastawieni, więc powinno być ok. Niedługo
napiszę co u nas, a teraz zdjęcia naszego dwu miesięcznego kociaka.
niedziela, 24 listopada 2013
czwartek, 14 listopada 2013
Imieniny ulicy Święty Marcin w Poznaniu
W Poznaniu w dniu 11 listopada przypada nie tylko Święto Niepodległości, ale także obchodzone są imieniny ulicy Święty Marcin. Oczywiście jak co roku musiałem tam być, ale nie po to aby obejrzeć paradę wędrującą przez całą ulicę Św. Marcin, ale przed wszystkim po to aby rozkoszować się smacznymi rogalami, które tylko w moim rodzinnym Poznaniu można zjeść (jak zwykle były przepyszne). Podczas parady można było spotkać rzymskiego legionistę, czyli Świętego Marcina, który na białym koniu prowadził korowód z pod kościoła pod swoim wezwaniem, aż do zamku cesarskiego. Sami zobaczcie jak było.
sobota, 19 października 2013
Jezioro Kociołek
Jezioro ,,Kociołek" to jezioro polodowcowe znajdujące się w Rezerwacie Przyrody Wielkopolskiego Parku Narodowego, w okolicach Mosiny, jego powierzchnia to 8,5 ha, a głębokość to 8 m. Misa jeziora została wydrążona przez kamienie poruszane wirującą wodą w rzece podlodowcowej. Wokół jeziora dużo jest 200 letnich sosen zwyczajnych i dębów, w wielu miejscach widać ślady życia bobrów.
Tyle wiadomości, a teraz moje spostrzeżenia. Nad jeziorko wybrałem się z kumplem, no wiadomo razem raźniej, zwłaszcza, że pojechaliśmy tam o godz 7.00 i to w niedzielę. Planowaliśmy to już wcześniej z wielkim zapałem, a jak zbliżał się czas wyjazdu szukaliśmy jakichkolwiek argumentów żeby to przełożyć. Koniec końców pojechaliśmy, było dość chłodno, ale samo oczekiwanie na ładne widoki ,,bezcenne". No niestety, pora jak na ładniejsze fotki była już trochę za późna, chyba musielibyśmy tam być godzinę wcześniej żeby uchwycić mgiełkę nad jeziorkiem, tylko że to była niedziela, a w niedzielę wiadomo chce się pospać ;-)
niedziela, 1 września 2013
Poznański Szybki Tramwaj - otwarcie nowego odcinka trasy PST
Ostatni weekend przez rozpoczynającym się rokiem szkolnym (fajnie byłoby się cofnąć w szkolne czasy) był bardzo ciekawy. W piętek Tor Poznań i wyścigi zabytkowych aut, a dzisiaj czyli 1 września odbyło się otwarcie nowego odcinka PST (czyli Poznańskiego Szybkiego Tramwaju) od Mostu Teatralnego do Dworca Zachodniego. Parada tramwajowa rozpoczęła się o godz. 10.00 na Pętli na Piątkowie i stamtąd jeden za drugim ruszyły do Dworca Zachodniego. Na dworcu czekała orkiestra, Prezydent Poznania, tort no i oczywiście cała masa ludzi. Miło było przejechać się starymi modelami: ,,trumną", ,,ogórkiem" czy ,,enką".
Subskrybuj:
Posty (Atom)









