środa, 4 stycznia 2017

Szczęśliwego Nowego 2017 Roku

ŻYCZĘ WSZYSTKIM SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2017 ROKU !!!

Tym, którzy odwiedzają moją stronę bardzo dziękuję, mam nadzieję, że zamieszczane zdjęcia podobają się Wam, może są to miejsca, które chcieliście odwiedzić lub wspomnieć udaną podróż.

Jeszcze raz WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE, BO TEN ROK TO SZCZĘŚLIWY ROK !!!

środa, 28 grudnia 2016

Stacja benzynowa CPN

Nieczynną stację benzynową, czyli dawny CPN napotkałem w okolicach Trzcianki, na trasie Poznań - Wałcz. Stacja jest mi znana już od wielu lat, pamiętam jeszcze jak z ojcem tankowaliśmy się na niej podróżując nad morze. Obok stacji znajduje się Karczma, kiedyś tętniąca życiem, dziś stoi opustoszała, za czasów jej świetności byłem w niej na pysznym jedzonku, oj jest co wspominać. Po przeciwnej stronie stacji jest parking, na którym zawsze się zatrzymuję jadąc tą trasą, i wspominam dawne czasy...














Dworzec kolejowy Trzcianka

Ostatnim dworcem odwiedzonym w tym roku był dworzec kolejowy w Trzciance, położony w województwie wielkopolskim, otwarty w 1851 roku, który posiada dwa perony. Mimo upływu czasu zachowały się jeszcze podziemne przejścia, do których co prawda nie można wejść, ale można je podziwiać z zewnątrz. W poczekalni czas zatrzymał się w miejscu, w środku czysto, wszystko zadbane, aż miło było na chwilę usiąść na drewnianej ławce i spoglądnąć na tabliczkę z narysowaną walizką, która pewnie jeszcze pamięta tłumy ludzi na dworcu.



























Dworzec kolejowy Wałcz

Z cyklu ,,Dworce w Polsce" tym razem dworzec kolejowy w Wałczu, położony w województwie zachodniopomorskim. Stacja obsługuje linię kolejową Piła Główna - Szczecin Główny, posiada trzy perony, wybudowana została w roku 1881.